Infantino

História výroby prvých drevených vláčikov. Kocky pre deti. Marshal Larrabee bol absolventom Wharton School v roku 1931, ale o rok neskôr ho postihla tuberkulóza. Počas dlhej rekonvalescencie sa dal na prácu s drevom, aby zabral dlhé dni. Po výrobe rôznych predmetov sa svojej manželky spýtal, čo by mal urobiť ďalej. Už vyrobil veľké vláčiky, ktoré deti ťahali po podlahe pomocou šnúrok. Elizabeth prorocky povedala: „vyrob vláčik, ktorý bude dieťa držať v ruke“. Takže Marshal vyrobil „malé“ vlaky. Navrhol tiež drevené časti trate s drážkami vzdialenými od seba asi 1 1 palca, aby mohli vlaky jazdiť. Poskladaním rôznych kombinácií priamych a zakrivených koľají sa dali vytvoriť rôzne rozloženia. Bloky sa používali na budovy a na podpery tratí na výrobu mostov.

Vlakové súpravy Larrabee sa okamžite stali obľúbenými u rodiny a priateľov. Čoskoro sa presvedčil, že kulisy by sa mohli stať finančným úspechom. Keď koncom 30-tych rokov cestoval po USA, začal podporovať predaj svojich vláčikov. V roku 1941 získal americký patent na svoj návrh vlaku... a získal svojho prvého veľkého komerčného zákazníka, Marshal Fields Department Stores v Chicagu. Svoju spoločnosť s názvom Skaneateles Handicrafters formálne založil v prerobenej dielni na výrobu lodných motorov.

História výroby prvých drevených vláčikov. Kocky pre deti

S povojnovým predajným úspechom rozširujúceho sa produktového radu hračiek Larrabee pedagógovia uznali, že herné súpravy v štýle SH pomáhajú stimulovať detskú predstavivosť a kreativitu... a zároveň rozvíjajú schopnosť riešiť problémy a motorické zručnosti. Drevené hracie súpravy sa tiež stali veľmi populárnymi v skupinových zariadeniach, ako sú predškolské zariadenia, cirkevné školy a centrá dennej starostlivosti. Súpravy boli bezpečné a odolné a pomáhali rozvíjať schopnosti socializácie a budovania tímu počas skupinovej hry

Katara detské Plastové kostky
Katara
Plastové kostky
Katara detské Plastové kostky
Katara
Plastové kostky
Katara detské Plastové kostky
Katara
Plastové kostky

50. roky 20. storočia boli svedkom príchodu hracích súprav s drážkovanými dráhami od iných výrobcov hračiek, ako sú Keystone Manufacturing Co, Jack Built Toy Co a BRIO (Švédsko). Tieto spoločnosti tiež používali identickú veľkosť drážky (rozchod) 1 1 palca pre svoju dráhu. Začiatkom 60. rokov sa objavili drevené vlakové súpravy od Micki Leksaker (Švédsko) a dvoch nemeckých hračkárskych spoločností Eichhorn a Hermann Rosberg (HEROS). Žáner „dreveného vláčika“ so „štandardným“ rozchodom koľaje sa teraz pevne etabloval vo svete hračiek.


Dámska športová móda: Dámska termo bielizeň, legíny pre športové aktivity

Koncom 60. rokov 20. storočia takmer každý výrobca prijal dve inovácie komponentov … koľajnicové spojky typu „peg & hole“ a magnetické vlakové spojky. Jemnou, ale kritickou vlastnosťou kolíčkovej a dierovej dráhy je schopnosť poskytnúť malý „miestnosť pre pohyb“ v spojoch dráhy. Deti si nemuseli zostavovať svoje dráhy úplne presne. Mohli by trochu „ohnúť“ spoje usporiadania trate, aby vyhovovali ich potrebám. Traťové úseky by však stále zostali pevne spojené. Podobne magnetické kotúčové spojky poskytovali bezpečné, pevné a flexibilné spojenie medzi železničnými vozňami bez potreby kovových hákov.

Infantino detské Plastové kostky
Infantino
Plastové kostky
Infantino detské Plastové kostky
Infantino
Plastové kostky
Infantino detské Plastové kostky
Infantino
Plastové kostky

Predaj drevených koľajových vláčikov sa pekne pretiahol cez 70. a 80. roky. Obľúbenosť pestrofarebných vláčikov BRIO v tomto období spravila z tohto švédskeho výrobcu celosvetovo najznámejšieho výrobcu drevených vláčikov. Väčšina ostatných vlakov bola posúdená podľa toho, či sú alebo nie sú „kompatibilné s BRIO“.

Začiatkom 90. rokov 20. storočia vybuchli na trh drevené verzie tankového motora Thomasa, hrdinu detských kníh a TV. Zdanlivo každé dieťa chcelo Thomasa a jeho priateľov vo vlaku. A deti nechceli len jeden alebo dva rôzne vlaky... chceli množstvo rôznych vlakových „osobností“. Mená ako James, Percy, Gordon a Henry sa stali všadeprítomnými v každodenných rozhovoroch detí na celom svete. Z detí „operátorov“ drevených vláčikov sa stali „zberači drevených vláčikov“. Výrobcovia hračiek bez licencie na výrobu produktov Thomas zareagovali rozsiahlymi radami kreatívne osobitých vlakov... od historických parných strojov a ťažko pracujúcich dieselov až po gondoly alpských lyžiarskych vlekov a elegantné „guľové vlaky“.

90-te roky tiež videli neúprosný pochod ázijských hračiek (ako väčšina produktov Thomas) na trh. Cenová súťaž sa stala takmer rovnako dôležitou ako kreatívny dizajn. Dokonca aj BRIO prešlo bolestivou reorganizáciou (málo vlakov má teraz nálepku „Made in Sweden“). Deti však budú tieto vlakové súpravy poháňané predstavivosťou milovať aj naďalej bez ohľadu na ich výrobný pôvod.

Hubelino detské Plastové kostky
Hubelino
Plastové kostky
Hubelino detské Plastové kostky
Hubelino
Plastové kostky
Hubelino detské Plastové kostky
Hubelino
Plastové kostky

Z pohľadu zberateľa je niečo veľmi príťažlivé na jednoduchom, no zároveň rafinovanom dizajne týchto hračiek a na dedičnom pocite z použitého tvrdého dreva. Tieto vláčiky nám pripomínajú jednoduchšie a nevinnejšie časy. Na základe nedávnych pozorovaní sa zdá, že zberateľské ocenenie týchto hračiek rastie. Staré vlakové súpravy vo výbornom stave najmä s ich originálnym balením sú stále nepolapiteľnejšie a o niečo "drahšie".Pinkorblue Jeden z nejvetších online obchodu v Ceské republice

Pink Or Blue