Tendencie

Drevené hračky, kocky pre deti. Ako si vyrobiť doma drevenú hračku. Kedysi páni sedeli celé hodiny v miestnych holičstvách a chvíľu diskutovali o udalostiach dňa a hrali dámu. Hodiny môžu stráviť posúvaním dielikov zo štvorca na štvorec. Preskakovanie súperových dám bol spôsob, ako vyčistiť svoje figúrky zo šachovnice a dostať sa k jeho zadnej línii, kde by sa dali vysloviť tie osudové slová, „kráľ ma“. Kráľ, dva naukladané dámy, mal nové schopnosti, ktoré mu umožnili pohybovať sa novými smermi. S týmito pridanými právomocami prišla väčšia šanca na vyčistenie hracej plochy. Odstránením všetkých súperových dám by sa jeden stal víťazom.

Umožnilo by mu to získať miestny titul alebo možno začať vášnivú hádku, ktorá sama o sebe trvala niekoľko dní. Čo by mohlo byť lepšie, ako priviesť tieto dlhé dni späť do svojho domova pomocou postavenia tohto hracieho stola? Čas strávený s členmi rodiny hraním sa pri tomto stole preklenie mnohé medzery a začne mnoho rozhovorov o živote.

Drevené hračky, kocky, hrací stôl na dámu alebo šach

Label labe detské Dřevěné kostky
Label labe
Dřevěné kostky
Label labe detské Dřevěné kostky
Label labe
Dřevěné kostky
Label labe detské Dřevěné kostky
Label labe
Dřevěné kostky

Stolová doska je najdôležitejšou súčasťou tohto stola, tam začíname. Vyberte materiál pre rám a urobte 45° rez na oboch koncoch dielov, pričom ponechajte 23" dĺžku na dlhej strane každého dielu. Všetky štyri diely odrežte rovnako dlhé. Zástera pre stôl je postavená tak, aby tesne priliehala k podporným dielom. Najlepšou metódou na získanie presných veľkostí je použiť podporný rám na zarovnanie zástery. Dva kusy sú vnútorné fit zástery. Tieto kusy sú narezané na rovnakú dĺžku ako podperné kusy. Dve vonkajšie zástery budú presahovať podporné diely a zakryjú konce vnútorných záster.

Drevené hračky, kocky pre deti. Ako su vyrobiť doma drevenú hračku
Hračky pre dospelých

Výroba hernej dosky.

Odrežte a pripevnite kus preglejky, ktorý tvorí hraciu dosku, k otvoru v stole. Tento kus by mal mať voľný strih, aby sa dal v prípade potreby odstrániť. Vidíte, na spodnej časti hracej plochy môžete mať aj inú hru. Na frézovanie tejto dosky použite priamočiaru pílu na rezanie blízko línií rozloženia a potom ručne hobľujte, aby sa všetko dostalo do tvaru. Pamätajte, že ak režete naprieč vláknami preglejky, najlepšie je pred rezaním narysovať čiaru ostrým nožom. Týmto spôsobom, keď budete rezať na čiaru, horná dyha preglejky sa nebude štiepiť. Keď je hracia doska pripravená, ste pripravení dokončiť stôl. Pridajte zátky do horného rámu, ak ste tak ešte neurobili, nainštalujte výplne otvorov do každého otvoru, ktorý je ľahko viditeľný a všetko obrúste.

Hracia doska

Musíte rozložiť čiary, ktoré definujú kontrolné štvorce. Nájdite stred dosky a nakreslite čiaru cez celý kus. Potom sa vždy posúvajte v 2" prírastkoch a nakreslite čiaru ako predtým. Mali by ste skončiť s ôsmimi políčkami a 1" priestoru na každom okraji, ktorý bude vonkajším okrajom dosky. Otočte dosku o 90° a zopakujte tieto kroky pre protiľahlé čiary. Uistite sa, že pokračujete v čiarach až po okraj preglejky. Tie sa stanú dôležitými po prvej vrstve farby. Teraz máte 64 políčok pre šachovnicu.

Kapla detské Dřevěné kostky
Kapla
Dřevěné kostky
Kapla detské Dřevěné kostky
Kapla
Dřevěné kostky
Kapla detské Dřevěné kostky
Kapla
Dřevěné kostky

Pridajte maliarsku pásku na vonkajšie okraje štvorcov, aby ste chránili okraje pred prvou farbou. Tradične čierna a červená sú farby šachovnice, ale nie je dôvod, aby ste si nemohli vybrať iné farby. Ako prvú vrstvu som zvolila čiernu. Nech už sa rozhodnete pre akúkoľvek farbu, urobte prvú vrstvu tmavšou z dvoch. Naneste farbu v jemnej vrstve pohybom zo strany na stranu na doske. Keď je srsť suchá pridajte druhú vrstvu rovnakej farby v kolmom smere. Tento náter dokončí prvú vrstvu farby.

Odstráňte pásku z okrajov. Vidíte tie riadky pre rozloženie? Natiahnite pásku od konca ku koncu a zarovnajte ju s čiarami. Naneste pásku na každú druhú časť, ako je znázornené. Otočte dosku a pridajte pásku aj v druhom smere. Teraz musíte pásku odstrániť zo všetkých oblastí, kde je páska dvojvrstvová. Zarovnajte pravítko alebo pravítko s páskou a pomocou pomocného noža odrežte pásku na všetkých štyroch stranách každého štvorca, ktorý je potrebné odstrániť. Opatrne odlepte pásku, aby ste odkryli čierno natretý povrch pod ňou. Každý štvorec bude mať dve hrúbky pásky.

Kids concept detské Dřevěné kostky
Kids concept
Dřevěné kostky
Kids concept detské Dřevěné kostky
Kids concept
Dřevěné kostky
Korko detské Dřevěné kostky
Korko
Dřevěné kostky

Po odstránení potrebných plôch je čas pridať farbu. Pre túto vrstvu potrebujete druhú farbu a na zakrytie exponovaných oblastí budú potrebné dve vrstvy. Začnite natieraním jednej vrstvy farby pohybom zhora nadol. Druhá vrstva sa nanáša pohybom zo strany na stranu. Tento proces poskytuje lepšie pokrytie. Po zaschnutí druhej vrstvy môžete odlepiť všetku zostávajúcu pásku, aby ste odhalili namaľovanú šachovnicu.

Postavte si tento hrací stôl u vás doma a oživte minulosť strhujúcou hrou dámy. Budete kráľom a stanete sa miestnym šampiónom alebo podľahnete inému pánovi domu?Pinkorblue Jeden z nejvetších online obchodu v Ceské republice

Pink Or Blue